BABAGJYSHI I PLOTËSON DËSHIRËN ROMEOS

Deshirat dhe kerkesat e femijeve jane te ndryshme, ndaj dhuratave qe duan per festat e fundvitit.

Romeo nga lagjia Skenderbeg ne Lezhe, i ka drejtuar një letër Babagjyshit duke i shprehur deshiren qe ti sillte si dhurate nje krevat qe te mos flinte me ne toke sebashku me vellain e tij.

Ja cfare se cfarë shkruan Romeoja ne këtë letër

I dashur babagjyshi sekret. Unë që pot ë shkruaj këtë letër quhem Romeo.jam në klasën e parë dhe vij nga një familje e varfër .

Jetojmë në një dhomë, jemi shumë ngusht. Kam dhe një vëlla të vogël 3 vjec.

Unë dhe vëllai i vogël po flejmë në tokë cdo ditë .Cdo muaj shkojmë në spital sepse sëmuremi shpesh.

Dëshira ime është që unë dhe vëllai im të kemi një krevat dykatësh që të flëjmë rehat në të.

Në qoftëse ju ma plotësoni këtë dëshirë do të isha fëmija më i lumtur në këtë botë

Babagjyshi udhetoi drejt shtepise per ti bere surprizen Romeos. Ne syte e tij shihet nje lumturi e madhe, sa ka falenderime pa fund per ata qe e ndihmuan.

Familja e Romeos jeton ne nje shtepize te vogel ne Lagjen Skenderbeg, ne kushte teper te veshtira ekonomike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...