SHKODËR, PANAIRI “DASMA SHKODRANE”

Për herë të parë në mjediset e Bashkisë Shkodër, është zhvilluar Panairi “Dasma Shkodrane”.

Një aktivitet ky që promovoi shërbimet e bizneseve që operojnë në organizimin e dasmave. Voltana Ademi, kryetarja e Bashkisë Shkodër shprehet se ky panair ka risjellë në vëmendje të qytetarëve traditën e vjetër të dasmës shkodrane.

Besnik Çaushi, oraganizator i Panairit “Dasma Shkodrane” thotë se ky aktivitet është pritur mirë nga shumë biznese dhe shihet si një promovim për ta.

Në Panairin “Dasma Shkodrane” morën pjesë biznese që kanë lidhje me organizmin e ceremonisë së dasmës. Panairi do të qëndrojë i hapur deri me datë 23 dhjetor për të gjithë qytetarët.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...