SHKODËR, FESTË ME FËMIJËT NË QENDRËN KOLPING

Gratë, vajzat dhe fëmijët që janë pjesë e projektit “Fuqizojmë familjen nepërmjet gruas” kanë zhvilluar në qendrën Kolping në Shkodër një aktivitet festiv.

Një prej psikologeve të projektit Ermira Frroku shprehet se familja ka shumë probleme të mëdha ndaj ky projekt që ka hyrë në vitin e dytë ka në fokus gratë dhe vajzat që janë në zonat rurale.

Aktiviteti që u zhvillua në qendrën Kolping kësaj radhë në fokus kishte argëtimin kryesisht të fëmijëve të pranishëm.

Fëmijët kanë kaluar disa çaste ndryshe në praninë e animatorëve, lojërave dhe muzikës ndërsa ky projekt ka donator famullinë e Fuldes në Gjermani

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...