SHKODËR, FESTË ME FËMIJËT NË QENDRËN KOLPING

Gratë, vajzat dhe fëmijët që janë pjesë e projektit “Fuqizojmë familjen nepërmjet gruas” kanë zhvilluar në qendrën Kolping në Shkodër një aktivitet festiv.

Një prej psikologeve të projektit Ermira Frroku shprehet se familja ka shumë probleme të mëdha ndaj ky projekt që ka hyrë në vitin e dytë ka në fokus gratë dhe vajzat që janë në zonat rurale.

Aktiviteti që u zhvillua në qendrën Kolping kësaj radhë në fokus kishte argëtimin kryesisht të fëmijëve të pranishëm.

Fëmijët kanë kaluar disa çaste ndryshe në praninë e animatorëve, lojërave dhe muzikës ndërsa ky projekt ka donator famullinë e Fuldes në Gjermani

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...