Pedagogu ‘shpërthen’ ndaj klasës politike: Ka ardhur koha që të zhdukeni

Pedagogu dhe aktivisti i njohur Erion Kristo ka reaguar sërish në lidhje me situatën aktuale në të cilën ndodhet vendi.

Kristo ka publikuar në Facebook një video të shkëputur nga një emision në të cilin ishte i ftuar.

Pedagogu i është drejtuar të gjithë klasës politike, duke i thënë se duhet të zhduken.

Ndër të tjera ai ka bërë edhe një paralelizëm me protestën e vitit 1990, duke thënë se në krye janë po të njëjtë njerëz.

Kristo tha:

Në 1990-ën isha si këta student, kisha flokë të zeza dhe kacurrela. Tani ishulli i Sazanit është shfaqur në kokën time, po djali im është me flokë të zeza dhe kaçurrela dhe është në të njëjtën moshë me studentët këtu. Shqipëria ka të njëjtat probleme si atëherë po në krye janë po të njëjtët njerëz. Ka ardhur koha që të zhdukeni.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...