Fëmijës me tumor në kokë i vijnë mbi 40 mijë letra për Krishtlindje

Drake është tetë vjeç dhe ka një tumor në tru. Mund të ketë qenë Krishtlindja më e trishtuar e jetës së tij, por mijëra njerëz ia bënë atë të bukur.

Drake Quibodeaux, nga Vinton, Luiziana, në fakt ka marrë mbi 40 mijë pako përshëndetëse nga e gjithë bota. Në shtëpinë e tij vazhdojnë të vijnë pako dhe zarfe.

Kartat vijnë vetëm disa javë pasi u publikua lajmi, sipas të cilit tumori tek Drake po rritej.

Fëmija është diagnostikua me Difuzin Intrinse Pontine Glioma, një tumor shumë agresiv që gjendet në bazën e trurit.

Vetëm pesë për qind e fëmijëve me tumor mbijetojnë një vit pasi ata diagnostikohen.

Sipas mjekëve, jetëgjatësia për Drake është nëntë dhe 12 muaj. Dhe që kur kanc.eri është zbuluar në fillim të këtij viti, kjo mund të jetë Krishtlindja e fundit për të. Kjo është arsyeja pse një mik i familjes vendosi të bënte Krishtlindjet e tij të veçanta dhe të paharrueshme.

Në Facebook shkroi një mesazh që i kërkonte të gjithëve që të dërgonin një letër përshëndetëse për Drake.

Dhe që prej atëherë, mbi 40 mijë kanë ardhur.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...