VLLAZNIA, LIKA: NDAJ VELEÇIKUT S’DO E KEMI TË LEHTË

Vllaznia takimin e rradhës do ta ketë me skuadrën e Veleçikut ku kapiteni i kuqebluve Gliman LIka shprehte se në lidhje me këtë ndeshje të rradhës përgatitja e tyre ka qënë maksimale dhe dëshirojnë që këtë vit ta mbyllin me fitore.

Natyrisht që edhe skuadra e Veleçikut ka treguar një ecuri të mirë por edhe një dëshirë të madhe për të arritur sa më shumë rezultate pozitive në Kategorinë e Parë.

Kapiteni Lika në deklaratën e tij për media shprehet se Vllaznia është ekipi më i mirë dhe si i tillë duhet të fitojë çdo ndeshje.

Vllaznia do të përballet me skuadrën koplikase ditën e shtunë në orën 13:30 e cila është e vlefshme për javën e 14 të Kategoriës të Parë.

Takimi do të zhvillohet në fushën sportive “Reshit Rusi” ku Vllaznia i ka synimet e qarta edhe për këtë taki që të arrijë fitorën e rradhës ku në përfundim të këtij kampionati kuqeblutë të rikthen sërish në elitën e futbollit shqiptar.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...