SHKODËR, MIRATOHET PLANI SOCIAL VENDOR PËR 2019

Këshilli i Bashkisë Shkodër ka miratuar planin vendor social për 2019-ën. Ky plan u prezantua nga drejtori i shërbimeve sociale në bashkinë Shkodër Filip Vila.

Pas prezantimit të planit vendor social këshilltari Fatlum Nurja bëri disa pyetje.

Në fund pas diskutimeve këshilli miratoi planin vendor social, planin e veprimit për barazinë gjinore ndërsa nuk u miratua lista e pronave të paluajtshme shtetërore për transferimin në bashkinë Shkodër.

Më përpara këshilli bashkiak miratoi një ditë më parë edhe buxhetin për 2019-ën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...