OBLIKË, PËRROI QË PO “KËRCËNON” FAMILJET

Sa herë që rritet niveli i ujit si shkak i reshjeve, përroi kthehet në kërcënim për familjet e lagjes “Xhaferraj” në Oblikë.

Shtrati i përroit të Oblikës i ndihmuar edhe nga ndërhyrjet e bëra pa kriter ka pësuar devijime dhe ndërkohë argjinatura dhe carja e plotë e saj, do të sillte pasoja të paparashikueshme.

Banorët jetojnë mes pasojave të mëdha, dhe dëmtimit të kanalizimeve e pritave. Uji që përdorej për vaditje dikur dhe që ishte i disiplinuar me kanalizime dhe prita prej dekadash është kthyer në tmerrin e banorëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...