OBLIKË, PËRROI QË PO “KËRCËNON” FAMILJET

Sa herë që rritet niveli i ujit si shkak i reshjeve, përroi kthehet në kërcënim për familjet e lagjes “Xhaferraj” në Oblikë.

Shtrati i përroit të Oblikës i ndihmuar edhe nga ndërhyrjet e bëra pa kriter ka pësuar devijime dhe ndërkohë argjinatura dhe carja e plotë e saj, do të sillte pasoja të paparashikueshme.

Banorët jetojnë mes pasojave të mëdha, dhe dëmtimit të kanalizimeve e pritave. Uji që përdorej për vaditje dikur dhe që ishte i disiplinuar me kanalizime dhe prita prej dekadash është kthyer në tmerrin e banorëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...