Vajza që merr në koncert babain e shurdhër bëhet virale

Një vajzë adoleshente ka prekur zemrat e të gjithëve me gjestin që bëri ndaj babait të saj në një koncert rroku.

19-vjeçarja përdori gjuhën e shenjave që i ati i shurdhër të kuptonte tekstin e këngës të bandës “Three Days Grace”.

Ndonëse nuk dëgjon, babai 53-vjeçar Darrin duket si shijon koncertin me të bijën. E kontaktuar nga CNN, 19-vjeçarja Karri tha se babai i saj i prezantoi grupin rrok.

“Ai më mësoi mua të dëgjoj këngë të bandës. Kur pashë se grupi do vinte në Edmonton, babai im ishte personi i parë që i kërkova të vinte me mua”, tha ajo. Videoja e tyre u shpërnda nga Jules Maria në rrjete sociale ka arritur mbi 18 milionë klikime.

https://www.dailymail.co.uk/femail/article-6509403/Heartwarming-video-shows-daughter-signing-song-deaf-father-rock-concert.html?ico=embedded

https://www.dailymail.co.uk/femail/article-6509403/Heartwarming-video-shows-daughter-signing-song-deaf-father-rock-concert.html?ico=embedded

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...