“Ne jemi me shqiptarët” SHBA reagon pas dëbimit të ambasadorit nga Tirana

Këshilltari i Presidentit të SHBA-ve për sigurinë Kombëtare John Bolton ka reaguar këtë të mërkurë në rrjetin social në lidhje me një lajm që ka qarkulluar këtë pasdite në Tiranë, që ka të bëjë me dëbimin e disa zyrtarëve të Iranit në Shqipëri.

Qeveria ka dëbuar këtë të mërkurë dy ambasadorë të Iranit në Tiranë, një lajm që John Bolton e ka përshëndetur përmes një reagimi në twitter.

Ja çfarë shkruan Ambasadori John Bolton:

“Kryeministri shqiptar Edi Rama sapo ka dëbuar nga vendi Ambasadorin e Iranit, duke sinjalizuar liderët iranianë se suporti i tyre ndaj terrorizmit nuk do të tolerohet.

Ne përkrahim kryeministrin dhe shqiptarët dhe qëndresën e tyre ndaj sjelljeve të papërgjegjshme të Iranit në Evropë e përgjatë gjithë globit”- shkruhet në mesazhin në rrjetin social të John Bolton.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...