A do martoheshit me shqiptarë? Ja përgjigja e vajzave nga Zvicra

Prej vitesh, Shqipëria konsiderohet si një vend i varfër që shkakton emigrimin e njerëzve drejt shteteve të tjera për një jetesë më të mirë. Shumë prej shqiptarëve kanë vite që kanë emigruar drejt Zvicrës, ku edhe janë integruar me shoqërinë e tyre.

Por çfarë mendimi kanë zviceranët për shqiptarët? Këtë gjë e ka zbuluar ekipi i “Lajm.tv” që i ka bërë disa pyetje vajzave në rrugë.

Ato tregonin nëse kanë miqësi me shqiptarë dhe nëse do martoheshin me ndonjë të tillë. Asnjëra nuk shprehu komente negative.

Madje të gjitha thonin se askush në familje nuk do i ndalonte të takoheshin apo martoheshin me shqiptarë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...