Rama e pyet për telefonin/Studenti: Si e justifikon shtëpinë në Surrel

Një debat i gjatë mes një studenti nga Vlora dhe kryeministrit Edi Rama, ka bërë që ky i fundit të ‘sqarojë’ edhe akuzat e opozitës në lidhje me pasurinë e tij dhe shtëpinë në Surrel.

Pasi Rama u kap me studentin në lidhje me telefonin e tij, duke e pyetur se si e kishte siguruar, studenti iu kundërpërgjigj. I riu pohoi se kishte dëgjuar Ramën që kishte deklaruar vetëm 2 mijë euro pasuri, e pyeti këtë të fundit se ku i kishte gjetur paratë për të ndërtuar vilën e tij. Kaq mjaftoi që Rama t’i kthehej, ndërsa iu ‘lut’ studentit që të mos i ngjasonte ish-kryeministri Sali Berisha.

DEBATI
Studenti: Doja përgjigje psh për atë vilën në Surrel; që keni deklaruar se keni një pasuri vetëm 2 mijë euro. Unë e justifikoj këtë timen, po ju a i justifikoni ato tuajat?

Rama: Ke dëgjuar Saliun që unë kam deklaruar2 mijë euro. Është një gënjeshtër. Kaq shumë akuza e shpifje i bie të merrem me këtë punë, po kam shumë më me rëndësi për të bërë. S’kam deklaruar që kam 2 mijë euro, është gënjeshtër e sajuar. Kam qenë emigrant, dhe si emigrant kam bërë edhe unë sakrificën në emigracion. Shtëpia ime jo vetëm është e deklaruar në detaj, por edhe taksat i ka të regjistruara. Të keqen vëllai mos i bëj si Saliu këtu në Vlorë. Me mua lufto sa të duash se shëndet të bëhet. E futa unë politikën meqë e fute ti. Të lutem mos u bëj si Saliu, respekto gjyshin e prindërit. Mos u bëj si Saliu.

Studenti: Jam si student, s’jam nga FRESSH as nga ndonjë parti politike. E kam mesataren 9.1 pas shkollës, si mund ti shërbej unë vendit tim?

Rama: FRESSH për faj të keq të partië tregoi se thuajse nuk ekziston në universitet dhe për fat të mirë të gjithë ca janë të FRESSH janë të gjithë në protestë. Do të përgjigjem ty, sot e ta dëgjojnë të gjithë me atë që ka thënë Cenedy: Mos pyet cdo bëj Atdheu për ty, pyet cdo bësh t’i për Atdheun tënd. Pyetjen bëja vetes jo mua. Bëje pikë të 9 këtë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...