Mësuesja Liljana Luani renditet ndër 50 arsimtarët më të mirë të botës

Në shenjë respekti për mësuesen Liljan Luani
Sot sapo kishte filluar mbledhja e këshillit pedagogjik pranë shkollës 9 Vjeçare “Pashko Vasa”

në qytetin e Shkodrës, pak para fillimit të mësimit, Kryetarja e Këshillit te Qarkut Shkodër zj.

Greta Bardeli Gjoni, në bashkëpunim me drejtorinë e kësaj shkolle, kishin menduar t’i shprehnin një mirënjohje e vlerësim të veçantë mësueses së talentuar,

zonjës Liljana Luani.
Është diçka e thjeshte por mjaft sinjifikative tha Kryetarja Bardeli Gjoni, një buqete e freskët me
lule për mësuesen Liljana Luani që i ka dedikuar punën e saj arsimimit të fëmijëve të ngujuar

nga gjakmarrja, që është njëkohësisht fituesja e Çmimit Kombëtare “Mësuesja e Vitit 2018” në
Shqipëri, si dhe një nga 50 mësueset më të mira të botës, cilësuar nga Global Teacher Prize.

Ajo
udhëton në zonat më të thella për të përhapur arsimimin e fëmijëve që e kanë të pamundur të
frekuentojnë normalisht shkollat. Ky mision i saj, vazhdoi zonja Bardeli – ka nevojë për
mbështetje respekt dhe mirënjohje nga të gjithë

Ne, ndaj dhe jam sot para jush dhe së bashku
të shprehim edhe një herë falënderimin me të thellë për punën e kësaj mësueseje.
Duke falënderuar kryetaren Bardeli Gjoni, zonja Luani tha:

Profesioni im qe është kthyer ne
mision më bën mua tha Zonja Liljana Luani që të shkoj derë më derë tek fëmijët që kanë
problem me gjakmarrjen. Pranë tyre me vuajtjet e dhimbjen e tyre dhe të familjarëve dhe

ndjehem e përfshirë shumë edhe emocionalisht”. Gjithashtu në ketë komunikim disa minutash në mes tyre, kolektivi dhe Kryetarja Bardeli-Gjoni

ranë dakord që së bashku të vazhdojnë komunikimin për të diskutuar së bashku, për të gjetur mundësi të cilat lehtësojnë zhvillimin

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...