Bien drastikisht temperaturat! Ja sa do shkojnë

Kontinenti Europian është përfshirë nga aktiviteti i masave ajrore të ftohta të cilat do të ifluencojnë mot me reshje dhe temperatura të ulëta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovës.

Masat e ftohta arktike do të avancojnë me tej drejt vendit duke bërë të mundur reshje bore intensive përgjatë zonave malore dhe kodrinore deri në lartësitë 400-600 metra në nivelin e detit. Ndërsa zona perëndimore do të ketë reshje shiu.

Gradualisht pasdite rreshjet do të humbin intesitet duke u spostuar drejt Ballkanit lindor. Era do të jetë me drejtim verilindje me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 5-6 ballë me lartësi vale 1,5 deri në 5,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat malore -5/3°C
Zonat e ulëta 0/10°C
Zonat bregdetare 4/13°C

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...