ADMINISTRATORËT RITRAJNOHEN PËR ND/EKONOMIKE

Drejtoria Rajonale e Sherbimit Social Shkoder në bashkëpunim me Drejtorinë e Përgjithshme të Shërbimit Social zhvilluan sot në qytetin e Shkodrës një takim me të gjithë administratorët e qarkut Shkodër.

Ky takim i cili do të zgjasë për dy ditë ka për synim ritrajnimin e administratorëve te ndihmës ekonomike të njësive administrative të qarkut Shkodër për të cilët implemetimi i skemës së re ka qënë i paqartë,

ndaj ky ritrajnim është shikuar s ii domosdoshem. Drejtorja e Shërbimit Social Shkodër Valbona Tula tha se ritjanimi do të jetë konkret me të gjitha problematikat që administratorët kanë pasur

Tula thekson se administratorët duhet të jenë të qartë dhe të dinë me përpikmëri të 52 pikat që janë të shkruara në këtë skeme për faktin se ka ndodhur shpesherë që të largohen nga skema përfituesit dhe të përfitojnë abuzuesit

Tula deklaron se cdo administrator do te mbaje pergjegjesi.Në ritrajnim u diskutuan çeshtje në lidhje me sistemin e mbrojtjes sociale nëpërmjet sistemit të pikëzimit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...