Studentët: Kush është shqiptar të vijë nesër në protestë

Në ditën e 12 të protestës së tyre, studentët e universiteteve publike në vend, kanë vendosur që të çojnë kauzën e tyre deri në fund. Ata kanë nisur të mblidhen rreth orës 10:00 para Kryeministrisë.

Studentët shprehen të bindur se do vazhdojnë protestat e tyre deri në plotësimin e 8 kërkesave pa dialog.

Studentët vazhdojnë rezistencën, ironizojnë Ramën

Mes shumë thirrjeve me megafon studentët u kanë bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që ti bashkohen ditën e nesërme protestës. Një prej tyre pohoi se:

“Nesër çdo njeri që në portofol mban karte Id që lexon shqiptar të dale në protestë”. Ndërkohë, një tjetër ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, për reagimet e këtij të fundit që bën në rrjetet sociale.

“Edi Ramës mos i thirrni me kryeministër se është fjale e gjatë. Ai është zoti Meme”, tha studenti.

Studentët vazhdojnë protestën para kryeministrisë edhe pse e diel. Dil nga shtëpia dhe eja shpenzo pak kohë me studentët. Merr pak kurajo dhe energji, jepu pak ngrohtësi. Forca! #Bashkohu

Publiée par Nisma #Thurje sur Dimanche 16 décembre 2018

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...