Horoskopi ditor, e hënë 17 dhjetor 2018

Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Sot ju do të përjetoni një situatë të çekuilibruar, vëmendje ndaj ndryshimeve të humorit. Do të keni çdo mundësi për t’u kthyer në rrugën e duhur dhe të përqendroheni te dashuria. Nëse jeni vetëm, mund të ndjeheni pak melankolik, por ju nuk do të tërhiqeni.

Puna: Një ditë plot me probleme të vogla në sferën profesionale.

Demi

Dashuria: Kaloni më shumë kohë me personin që e doni nëse nuk doni të humbni emocione të caktuara. Sot është dita e përkryer për të formuar ëndrrat, për të bërë një projekt të madh. Beqarët do të ndjejnë nevojën për të mbyllur shtigjet e së kaluarës dhe për të filluar rrugë të reja.

Puna: Hëna dhe Marsi ju ndihmojnë në të gjitha situatat që kërkojnë veprime për tu realizuar.

Binjakët

Dashuria: Ju do të shihni nga mëngjesi se gjërat nuk janë shumë mirë dhe përpjekjet janë pak të përdorshme. Disa hije rrinë pezull mbi marrëdhënien në çift. Beqarët nuk duhet të mashtrohen nga emocionet, përndryshe ata do të rrezikojnë të humbasin ekuilibrin e tyre.

Puna: Në mes të papriturave dhe pengesave do të gjeni një mënyrë për të rregulluar një pyetje pune.tregohuni të vëmendshëm!

Gaforrja

Dashuria: Ditë magjike për dashurinë, ju do të përjetoni një sensualitet të jashtëzakonshëm dhe dialogu me partnerin/en është i përsosur. Disa beqarët do të ndjejnë një dëshirë të fortë për të përjetuar emocione të reja dhe do të ndalen në asgjë!

Puna: Hëna në shenjë ju jep kthesa të rëndësishme në profesion. Rezultatet janë të dukshme dhe nuk lënë asnjë dyshim!

Luani

Dashuria: Qielli i sotëm është mjaft i favorshëm dhe inkurajon ecurinë e çifteve. Jeta e dashurisë vazhdon të jetë gjithnjë e më e habitshme. Zemrat e vetmuara do të duhet të punojnë shumë për të tërhequr persona të rinj, por më mirë vazhdoni me kujdes.

Puna: Yjet janë të favorshëm për projektet tuaja ekonomike dhe sinjalizojnë një moment të artë për të përfunduar negociatat fitimprurëse.

Virgjëresha

Dashuria: Një moment i përshtatshëm për qartësi në një çështje që ju ka përfshirë në një kohë të vështirë. Nëse është çështje e zemrës, gjeni fjalët e duhura për t’u marrë me partnerin/en pa dëmtuar lidhjen. Beqarët do të kenë disa mendime mbi kokat e tyre dhe pak kohë për t’i kushtuar dashurisë.

Puna: Nëse doni të arrini qëllime të caktuara në punë, ju duhet të përvishni mëngët dhe të mos ecni me ëndërrime.

Peshorja

Dashuria: Ju po kaloni një fazë veçanërisht të frytshme për dashurinë, prandaj përpiquni të qëndroni më pranë të dashurit/ës tuaj që ju ka nevojën tani më shumë se kurrë. Beqarët mund të përfitojnë nga ky moment i favorshëm për të filluar flirta të reja.

Puna: Ju jeni ekzagjeruar me ritmet e punës, duhet të bëni një pushim. Shtyni angazhimet më pak urgjente!

Akrepi

Dashuria: Kush ka përjetuar një krizë dashurie ose tensione nga pikëpamja e dashurisë sot do të jetojë një situatë të pasigurt, të vendosur midis arsyes dhe ndjenjave. Beqarët do të duhet të lënë mënjanë krenarinë e tyre nëse ata duan të bëjnë për vete një person shumë të veçantë.

Puna: Nga pikëpamja e biznesit ju jeni pak të zhgënjyer, ata që morën shpërblimet nuk ishin të kënaqur.

Shigjetari

Dashuria: Disa lajme të mira mund ta bëjnë figurën e dashurisë edhe më të bukur: nëse jeni çift mund të mendoni të zgjeroni familjen! Ndryshimet priten për beqarët, ju mund të shpresoni për një përgjigje që ju prisni për një kohë të gjatë ose në kthimin e një ishi.

Puna: Të ardhurat ekonomike janë në rritje. Sot do të jetë një ditë produktive për të gjithë shigjerët.

Bricjapi

Dashuria: Hëna dhe Neptuni shqetësojnë gjendjen tuaj dhe kjo do t’ju bëjë të ndiheni të nënshtruar. Merrni mjetet e nevojshme, dilni dhe kënaquni, gjithashtu do t’i jepni shtysë marrëdhënies në çift. Lajm i mirë për beqarët, dikush do të thyejë zemrën tuaj dhe do të ndieni emocione!

Puna: Mbajini sytë hapur në vendin e punës: dikush mund të përpiqet të vendosë shkopinj në rrota!

Ujori

Dashuria: Yjet janë në anën tuaj dhe ju lejojnë të rikuperoni humorin e mirë dhe interes në kënaqësitë e jetës. Dashuria ju kënaq nga çdo pikëpamje. Disa beqarë do të jenë në gjendje të takojnë personin që ka pritur prej disa kohësh.

Puna: Pasionet tuaja së shpejti mund të jenë shumë të dobishme në vendin e punës. Kombinoje biznesin me kënaqësi.

Peshqit

Dashuria: Nëse keni ëndrra, ambicie për të arritur, sot yjet ju ofrojnë mundësi të mira! Ju jeni pozitiv dhe optimist dhe nga harmonia juaj do të përfitojë dashuria. Nëse jeni vetëm do të keni shumë mundësi për të gjetur personin e zemrës.

Puna: Do të jeni të kthjellët dhe të vëmendshëm, të aftë të përqendroheni te gjërat e rëndësishme. Kjo do t’ju lejojë të bëni më shumë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...