SHKODËR, ISHSH: GJOBA KUSH NUK ZBATON LIGJIN ANTIDUHAN

Drejtorja e Përgjithshme e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor Areti Beruka ka zhvilluar disa takime në Shkodër ndërsa ka zhvilluar edhe inspektime në subjekte të ndryshme. Fokusi për momentin është lufta për zbatimin e ligjit antiduhan.

Ka subjekte që janë gjobitur deri në 5 herë thotë drejtorja Beruka por puna e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor për zbatimin e ligjit antiduhan nuk do të ndalet.

Edhe në Shkodër ka gjoba të vendosura ndaj subjekteve të ndryshme që janë treguar kokëfortë duke mos zbatuar ligjin antiduhan.

I pranishëm në Shkodër ishte edhe drejtori i Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor të Tiranës apo inspektorë nga Lezha për të shkëmbyer eksperiencat me inspektoriatin në Shkodër.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...