PISTULL, SHERR MES MËSUESVE

Pas protestes se zhvilluar nga nxenesit e shkolles se mesme “Lazer Kabashi” pistull per heqjen nga puna te mesues Ervis Belsija, ne iu drejtuam institucionit arsimor ne fjale per te mesuar mbi kete situate që ka çuar deri ne pezullimin e procesit mesimor.

Mirepo drejtoresha e shkolles perveqse nuk pranoi te flase, u soll ne nje menyre aspak normale.

Nxenesit e Shkolles se mesme Pistull pretendojne se mesues Belsija eshte larguar me te padrejte nga puna. Nderkohe mesues Belsija na tregon sesi ka ndodhur largimi I tij.

Gjate dy diteve te fundit rreth 150 nxenes te shkolles se mesme pistull kane protestuar per shkak te heqjes nga puna te mësuesit të tyrë Ervis Belsija.

Per me teper mesimi ne shkolle eshte pezulluar dhe nxenesit bejne apel DAR dhe te marrin a , pasi nuk do te kthehen ne shkolle pa mesues ervisin

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...