PROMOVOHET “SECILI ÇMENDET SIMBAS MËNYRËS SË VET”

Në mjediset e Bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi” në Shkodër është bërë promovimi i vëllimit të tretë të librit “Secili çmendet simbas mënyrës s vet” i shkrimtarit Stefan Çapaliku.

 

 

Është kthyer në një tradit që secili nga vëllimet e këtij libri të promovohet në një hark kohor prej një viti.

 

 

se cikli i vëllimeve do të mbyllet pas botimit të vëllimit të katërt të këtij libri.
Stefan Çapaliku bën një thirrje për të gjithë ato që duan të zbulojnë mesazhin e veprës.

 

 

Promovimi i librit u shoqërua nga një diskutim letrar dhe bashkëbisedim mes kritikut Xhahid Bushati dhe autorit Stefan Çapaliku. Ky takim u shoqërua edhe nga leximet e pjesëve të caktuara të romanit, nga aktori Enver Hyseni.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...