Policia u heq ngrohëset studentëve që protestojnë para Kryeministrisë

tudentët të cilët prej orës 10:00 protestojnë para kryeministrisë janë ndaluar të mbajnë mjete ngrohëse.

Mësohet se policia i ka hequr studentëve bombolat e gazit, me të cilat ata ngroheshin.

 

Studentët kërkojnë nga kryeministri Rama plotësimin e 8 kërkesave. Rama i ka ftuar disa herë për dialog studentët, por ata nuk kanë pranuar, pasi kërkojnë vetëm vendimmarrje.

 

Ndërkohë sot ata kanë kërkuar një seancë të jashtëzakonshme me kryeministrin Edi Rama.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...