Do ndodhë ajo që kanë frikë të gjithë, zbulohen profecitë e Nostradamusit për vitin 2019

Me siguri që në momentin kur nis një vit i ri të gjithë përfshihemi nga pozitiviteti dhe mendojmë se na pret një mundësi e re një vit më i mirë. Por shkrimet e parashikuesit të njohur nuk mendojnë kështu. Michel de Nostredame, i njohur ndryshe si Nostradamus, pavarësisht se u nda nga jeta para 400 vjetësh, ka lënë pas një libër të shkruar në vitin 1555, i titulluar “Profecitë e Profetëve”.

Les Propheties është një koleksion prej rreth 1.000 katërkëndëshësh, ose vargje me katër rreshta, që thuhet se kanë parashikuar një numër ngjarjesh të ardhshme. Dhe për vitin 2019, kjo profeci përfshin përfshin nisjen e Luftës së Tretë Botërore.

Disa vargje inerpretohen sikur konflikti do të nisë në Francë dhe do të përhapet në të gjithë Evropën dhe botën. Profecia përfshin edhe disa fatkeqësi natyrore në Perëndim, të cilën shumë njerëz i interpretojnë si zjar.ret këtë vit në Kaliforni, Bregun Perëndimor të vendit perëndimor të Shteteve të Bashkuara.

Shumë persona i besojnë këto gjëra dhe kanë vërtet frikë për të ardhmen që i pret, por edhe shumë të tjerë mendojnë se gjithçka vjen si pasojë e rastësisë.

Kiara bisedon me Luizin ai ia kthen: ‘Oltën e shklyem bashkë. O të dy, ose asnjëri në këtë shtëpi’!

Luiz Ejlli edhe njëherë përsëriti faktin që nëse del Kiara Tito, do dalë edhe ai. Teksa po bisedonin në suitë, këngëtari i tha moderatores...

Horoskopi 21 Mars, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Dashi   Do të shpërbleheni për vullnetin tuaj. Jini të qetë ndërsa merrni një vendim shumë emocional. Talentet tuaja krijuese do të rezultojnë të jenë shumë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...