Unë Piva Ujë me Stomakun Bosh 1 Muaj Rresht, Kjo është Ajo Çfarë Ndodhi…

Një ditë, e paduruar nga lodhja e vazhdueshme, e pyeta veten:

“Çfarë bëjnë gratë japoneze që kanë lëkurë të shkëlqyeshme prej porcelani dhe të hijshme?”

Pas një hulumtimi të vogël, kuptova për një ritual japonez të ujit të pijshëm me stomak bosh menjëherë pas zgjimit çdo mëngjes.

Sipas studimeve të shumta, kjo praktikë e thjeshtë siguron rezultate pozitive në lidhje me gjendjet e ndryshme shëndetësore. Vendosa të bëj një provë, dhe sot do të doja të ndaja përvojën time me ju.

Unë nuk e dija çfarë të bëja për t’u ndier më energjike. Lëkura dhe flokët e mi duken ibret dhe trupi im më dërgonte sinjale se nuk pofunksiononte mirë.

I lodhur nga mjekët të cilët më thonin të njëjtën gjë dhe duke përshkruar gjithnjë e më shumë pilula, kërkova në lidhej me trajtimin e ujit japonez dhe së shpejti e vura në praktikë. Rezultatet ishin thjesht të mahnitshme!

1. Fillova të ndihesha më e freskët dhe e shëndetshme.

Disa ditë pasi fillova të pija ujë në mëngjes, fillova të ndihem më lehtë. Unë mund të ndieja se trupi im ishte detoksifikuar më lehtësisht.

2. Metabolizmi im u përmirësua.

Kjo praktikë e bëri dietën time më tolerante. Unë nuk e ndjeva më urinë që më shqetësonte çdo orë. Nevoja për të ngrënë diçka në kohën midis vakteve u zhduk, dhe kisha më shumë energji.

3. Më ndihmoi të humbisja peshë.

Përveç ndjenjës së pakësuar të urisë, tretja ime pushoi së qeni e ngadalshme dhe e rëndë. Dhe më shumë energji më motivuan të ushtrohesha më shumë.

4. Ajo e mban urthin nën kontroll..

Herë pas herë kam patur probleme me dispepsinë dhe refluksin acidik. Por, pasi fillova të pija ujë çdo mëngjes me stomakun bosh, ky problem u zhduk dhe nuk e ndjeja atë sikletin e tmerrshëm pas çdo vakti.

5. Pamja e e lëkurës sime është përmirësuar.

Nuk gënjej. Njerëzit më thoshin se unë dukem më e vjetër se mosha ime. Që kur fillova terapinë e ujit, rrudhat në fytyrën time u pakësuan dhe tani lëkura ime duket e shëndetshme, e ndritshme dhe e ndezur!

6. Flokët e mi filluan të dukeshin më mirë.

Flokët e mi kanë qenë aq të brishtë saqë zakonisht më duhej t’i shkurtoja dy herë në muaj. Pirja e ujit jo vetëm që rezultoi në rritjen e flokëve të shëndetshme, por edhe bëri që ato të duken të shkëlqyeshme!

7. Nuk pata më infeksione të traktit urinar.

Trajtimi me ujë e zgjidhi këtë problem më mirë se çdo antibiotik. Në këtë pikë, suksesi është spektakolar dhe nuk më shqetëson asnjë ndjesi dhimbjeje.

8. U bë një kohë e gjatë që unë nuk sëmurem më

Ky ritual i thjeshtë ka përmirësuar me të vërtetë sistemintim imunitar. Diçka e thjeshtë si uji i pijshëm në stomak bosh më ndihmoi të shëroja sëmundje pa iu drejtuar mjekësisë.

Si mund të përfitoj më shumë nga uji i pijshëm në mëngjes me stomakun bosh?

Ndiqni këtë metodë për t’u ndjerë energjike gjatë gjithë ditës:

Pini dy gota ujë menjëherë pas zgjimit, para se të lani dhëmbët dhe me stomak bosh. Nëse e keni të vështirë të filloni me dy gota, filloni me një dhe gradualisht rrisni sasinë.
Mos hani asgjë për 45 minutat e ardhshme.
Pas 45 minutash mund të hani dhe pini si normalisht.
Mos hani ose pini ndonjë gjë për 2 orë pas mëngjesit, drekës dhe darkës.
Kur mund të pres rezultate?

Diabetikët ose pacientët me hipertension: prisni 30 ditë.
Pacientët me kapsllëk dhe gastrit: prisni 10 ditë.
Pacientët e tuberkulozit: 90 ditë.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...