Rama: Studentët në protestë le të rrinë 10 vite

Kryeministri Edi Rama të enjten u shfaq i vendosur për t’mos marrë asnjë vendim nëse studentët nuk vendosin për të negociuar me kreun e qeverisë.

 

Duke i kujtuar që studentët protestojnë prej 9 ditësh, madje duke qëndruar edhe gjatë natës përpara kryeministrisë, Rama tha se ata që janë atje tek zjarret mund të rrinë aty dhe 10 vite.

 

“Ata që janë tani tek zjarri le të rrinë atje 10 vjet”, u shpreh Rama në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan.

 

Në këtë moment ka ndërhyrë gazetari Blendi Fevizu i cili duke ju drejtuar kryeministrit tha se “si mund ta thuash këtë se ke qenë pedagog?”.

 

Në përgjigjen e tij, Rama u shpreh se ata “janë të financuar me batanije, me zjarre, janë të dërguar nga partitë politike. Unë flas për ata që s’janë atje”.

Fillimi

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...