SHKODËR, STUDENTËT NUK E NDALIN PROTESTËN

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” nuk e kanë ndalur protestën dhe bojkotin e procesit mësimor as gjatë ditës së sotme. Takimi i parë i tyre u bë tek sheshi 2 prilli.

 

 

Pas pak minutash studentët marshuan drejt shkollës së mesme “28 Nëntori” duke i bërë thirrje nxënësve që të lënë mësimin dhe t’i bashkohen protestës.

 

 

Studentët nuk u ndalën me aq por vijuan marshimin në rrugët kryesore të qytetit duke shkuar deri tek shkolla e mesme “Oso Kuka” ku edhe atje i bënë thirrje nxënësve që të lënë mësimin.

 

 

Në fund studentët e Shkodrës vendosën që të nisen drejt Tiranës për t’iua bashkuar protestës së madhe në kryeqytet, metoda e cila siç u shprehën do të vijojë edhe në ditët e ardhshme pa ndërprerje deri në plotësimin e kërkesave që kanë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...