Po organizonte protestën e mjekëve, pushohet nga puna infermieri

Infermieri Elson Jaçaj është pushuar nga puna pasi po organizonte protestën e mjekëve dhe infermierëve që është paralajmëruar të zhvillohet me datë 20 dhjetor.

Ka qenë ish-zv/ministri i Arsimit, Taulant Muka, i cili ka bërë të ditur këtë lajm.

“Pushohet nga puna infiermieri Elson Jaçaj. Pushohet nga puna pasi po organizonte grevën e infermiërve dhe të mjekëve! Politika majtas dhe djathas kanë frikë nga arsimi dhe shëndetësia cilësore!

Por nuk do e ndalni rininë e shpresës, ata janë sot sovrani!”, ka shkruar Muka.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...