SHKODËR, REKTORATI PLOTËSON KËRKESAT E STUDENTËVE

Studentët e Shkodrës kanë fituar betejën e parë me protestën e tyre. Rektorati i universitetit “Luigj Gurakuqi” ka vendosur që të plotësojë 3 kërkesat që kanë studentët vetëm për këtë universitet.

 

 

Kështu është vendosur ulja e mesatares nga 9 në 7 për studimet e specializuara pas përfundimit të ciklit të parë Bachelor si dhe ndryshimi i notës për të zgjedhur mes provimit dhe temës së diplomës, përfshirja në

 

 

buxhet për ekspeditat duke hequr rimbursimet si dhe është premtuar vënia në funksion e godinës së re të universitetit brenda janarit 2019. Plotësimi i kërkesave iu bë me dije protestuesve.

 

 

Pavarësisht plotësimit të kërkesave për studentët e Shkodrës, protestën ata do e vijojnë deri sa të merren në konsideratë edhe kërkesat që kanë studentët e Tiranës dhe qyteteve të tjera.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...