PROTESTE NE HYRJE TE SHKODRES,BLLOKOHET QARKULLIMI I MJETEVE

Ashtu si dhe ishte paralajmeruar nje dite me pare, ne oren 16 ka patur perseri proteste ne hyrje te qytetit te Shkodres ne lagjen Xhabije.

Protestuesit me pankarta ne duar kane bllokuar hyrjen ne qytetin e Shkodres ,ndersa jane shprehur ne perkrahje te protestes se studenteve.

Protesta ka qene kunder rritjes se çmimit te karburantit, mosdhenies se demshperblimit te permbytjeve dhe eshte perkrahur nga sindikata e pavarur .

Bllokimi i rruges ka sjelle kaos ne qarkullim dhe nuk kane munguar debatet mes drejtuesve te mjeteve dhe protestuesve por pa patur incidente.Ne proteste nuk ka patur flamuj politike ,por vetem flamuri kombetar.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...