KONFEDERATA SHKODËR NË MBËSHTETJE TË PROTESTAVE

Konfederata e Sindikatave për Qarkun e Shkodrës ka dalë hapur në mbështetje të protestës së studentëve në mbarë vendin.

 

 

Kreu i saj Fatmir Smajli bën të ditur se do të jetë përkrah protestuesve shkodranë të cilët mesa duke tashmë janë organizuar duke dalë kundër rritjs së cmimevem, kushteve ekonomike papunësisë e etj

 

 

Ndërkohë sipas Smajlit tryeza e dialogut e propozuar nga kryeministri Rama është parësore si e vetmja rrugë për të zgjidhur kërkesat e tyre

 

 

Papunësia, kushtet e vështira ekonomike, rritja e cmimeve, pagat e ulëta dhe mungesa e buxhetit të shtetit në arsimin e lartë janë faktorët e padiskutueshëm që kanë krijuar këtë valë protestash në mbarë vendin thotë Smajli.

 

 

Një ditë më parë qytetarë dhe aktivist të PD nisën protestën në Shkodër ashtu si edhe në shumë qytete të Shqipërisë duke lëshuar thirrje kundër qeverisë dhe duke bllokuar rrugën për afro një orë.

 

/star plus/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...