MAÇAJ: TË NGRIHEMI NË PROTESTË ME STUDENTËT

Përmbytjet të cilat ndodhën në Marsin e këtij viti kanë gjunjëzuar aq shumë banorët e Nëshkodrës saqë reagimi i tyre tashmë është zero.

 

 

Nëse në vitet 2010-2011 kauza e tyre ishin protestat deri edhe në bllokim rrugësh tashmë kjo gjë jo vetëm nuk po ndodh por ata fshihen përballë të drejtës legjitike që i takon.

 

 

Përfaqësuesi i këtyre banorëve dhe njëri prej organizatorëvë kryesor Paulin Macaj i bën thirrje banorëvë që të mos kenë frikë për të kërkuar të drejtat e tyre.

 

 

Ai thotë se protesta e studentëve është një mësim i mirë për banorët që sipas tij janë përcarë si pa kuptim , dikush nga politika e dikush tjetër nga frika

 

 

Ndërkohë Macaj thotë se është i zhgënjyer nga shteti i cili vazhdon me sagën e përmbytjeve, premton dhe nuk jep dëmshpërblim

 

 

Dajçi dhe Ana e Malit kanë qënë 2 zonat më të goditura nga përmbytjet e ketyre viteve.

 

 

Banorët e këtyre zonave ende i vuajnë pasojat e përmbytjeve të njëpasnjëshme pasi pjesa më e madhe e tyre kanë marrë borxhe për të rifilluar nga e para jetesën pasi cdo gjë që kishin ua mori uji.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...