SHKODËR, 220 FERMERË U SKUALIFIKUAN GJATË 2018-ËS

Gjatë vitit 2018, 220 fermerë nga Shkodra nuk kanë përfituar nga skema kombëtare e Agjencisë për Zhvillim Bujqësor dhe Rural.

 

 

Një gjë të tillë e bën të ditur vetë drejtorja e AZHBR Frida Krifca e cila tregon edhe arsyet përse nga 443 aplikime 220 prej tyre janë skualifikuar.

 

 

Drejtorja e AZHBR tregon edhe për investimet e bëra në Shkodër në ndihmë të fermerëve të cilët do të marrin paratë e tyre për investimet që kanë bërë në fund të këtij viti si mbështetje nga skema kombëtare për fermerët.

\

 

Përveç skemës kombëtare tashmë fermerët po bëhen gati për të aplikuar edhe për programin IPARD II i financuar nga Bashkimi Europian dhe që zbatohet nga Agjencia Kombëtare për Zhvillimin Bujqësor dhe Rural

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...