PËRFUNDON NDESHJA DINAMO-VLLAZNIA 0-1

Vllaznia ka arritur nje fitore te vlefshme ne Tirane ndaj Dinamos.Shkodranet kane fituar ne fushe kundershtare me golin e Zhunior te shenuar ne pjesen e pare, ne minuten e 31-te.

 

 

Ndeshja Dinamo- Vllaznia qe perfundoi 0-1 ishte e vlefshme per javen e 12 –te të kategorise se pare.Me kete fitore shkodranet kryesojne te shkeputur tashme nga Dinamo.

 

 

Vllaznia pati dhe mundesi te tjera shenimi, perfshire dhe ne minuten e fundit te takimit me ane te Likes.

 

 

Dy ekipet me emër ne futbollin shqiptar , por qe ndodhen ne kategori te pare, u takuan mes tyre ne ndeshjen e rradhes, percaktuese per vijimin e kampionatit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...