STUDENTËT DHUROJNË PËR FESTA

Studentët e gazetarisë në Fakultetin e Shkencave Shoqërore të Universitetit “Luigj Gurakuqi” kanë ndërmarrë nismën e dhurimit për familjet në nevojë me rastin e festave të fundvitit. Kjo kauzë ka bërë bashkë studentët e këtij fakulteti.

 

 

Edison Vatnikaj dhe Klaus Suka, studentë në degën Gazetari dhe Komunikim, bëjnë thirrje që iniciativa të tilla të bëhen në çdo fakultet.

 

 

Ky nuk është rasti i parë që studentet marrin iniciativa humanitare në ndihmë të familjeve në nevojë. Ndërkohe, deri më datë 20 dhjetor, pranë Fakultetit të Shkencave Shoqërore do mblidhen ndihma për Gjodë Lahin dhe familjen e tij.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...