Qytetarja solidarizohet me studentët, shpërndan trastën me ushqim

Jo vetëm figura publike, por edhe qytetarë të shumtë janë solidarizuar me protestën e studentëve.

E tillë është edhe kjo zonjë, e cila në mënyrë simbolike

shpërndau një trastë me ushqim për studentët, duke i inkurajuar të vazhdojnë rezistencën

“Jam nënë, jam gjyshe, jamë bashkë me to, i ndjek. E ndjeva dhe erdha, të vazhdojnë se kanë të drejtën e vet.

Atë që se bëmë ne ta bëjnë këta. Vazhdoni, bravo.”

Studentë e përshëndetën në korr gjestin e saj me thirrjet: “Bravo! Bravo!”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...