ISH-MINISTRI-STUDENTËVE: QEVERINË E HAJDUTËVE NË KOSH TË PLEHRAVE

Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj iu është bashkuar reagimeve për protestën e studentëve, të cilët sot do të zbarkojnë para Kryeministrisë. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Demiraj bën thirrje që të gjithë t’i bashkohen protestës, por jo për partitë politike.

 

 

“Mos ikni nga sheshi pa marre ate qe ju takon, mos u shisni, mos u mashtroni nga mashtruesit me te medhenj ne historine e qeverisjes shqiptare, ata qe mendojne se mund te blejne cdo gje, por jo sot me shume se kurre ata duhen te pergjigjen per gjemen qe i kane bere vendit dhe popullit te tyre”, shkruan Demiraj.

 

 

REAGIMI I DEMIRAJT

Te dashur studente, prinder, motra dhe vellezer!
Te gjithe perpara Kryeministrise sot ne oren 10.00. jo per partite politike, por vetem per veten, familjen dhe te ardhmen e femijeve tuaj.

 

 

Boll me me tallje, mashtrime, percudnime, nga Taulantet, Damianet, Arbenet, Fatmiret, Sajmiret, Mrikat, Zamiret, Vilmat, Kuçat e Maçat me ne krye kryemashtruesin Edvin poturen.

 

 

Mos ikni nga sheshi pa marre ate qe ju takon, mos u shisni, mos u mashtroni nga mashtruesit me te medhenj ne historine e qeverisjes shqiptare, ata qe mendojne se mund te blejne cdo gje, por jo sot me shume se kurre ata duhen te pergjigjen per gjemen qe i kane bere vendit dhe popullit te tyre.

 

 

Ka ardhur momenti ti japin pergjigjen perfundimtare, ne menyre qe te gjithe ata qe do te vijne pas tyre te mendohen mire kur te qeverisin.

 

 

Te nderuar vellezer dhe motra!
Ky eshte momenti me historik ku duhet te qendroni te bashkuar. Nese ndaheni sot, neser te gjithe do humbni dicka, dikush shtepine, dikush pronen, punen, do ju rrahin, burgosin mbajde dhe vrasin.

 

 

Kjo klike kriminale ne pushtet nuk ndalet perpara asnje shkeljeje, as nga uria e popullit, as nga papunesia, as nga korrupsioni, vjedhja, droga, vrasjet, as nga shpopullimi qe po i ben vendit as nga kriminelet qe drejtojne cdo gje.

 

 

Te gjithe se bashku do ta ndertojme Shqiperine dhe qeverine e hajduteve le ta hedhim ne koshin e plehrave.
Rrofte rinia shqiptare dhe zoti ju bekofte ne kete mision historik.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...