SHKODËR, KËSHILLI MIRATON TAKSAT DHE TARIFAT PËR 2019

Këshilli bashkiak i Shkodrës ka zhvilluar mbledhjen e radhës. Kësaj here u arrit që të miratohet projektvendimi për taksat dhe tarifat vendore për 2019-ën me dy ndryshime u ulet me 30% taksa e ndërtesës në njësitë administrative dhe një ulje ka edhe për vendosjen e tabelave të reklamave.

 

Disa prej këshilltarëve e cilësuan të çuditshme uljen e taksës së ndërtesës. Një pretendim nga këshilltarët ka edhe për një taksë tjetër në njësitë administrative.

 

 

Në fund këshillit bashkiak miratoi taksat dhe tarifat vendore për 2019-ën. Një diskutim u bë edhe për 5 prona të cilat më përpara kanë qenë pronë e bashkisë por 28 vitet e fundit janë privatizuar përpara se të bëheshin ndryshimet ligjore dhe tashmë bashkia është e detyruar që t’i heq nga inventari i saj.

 

 

Nga ana tjetër këshilltarët kërkuan që për prona të tjera që ende nuk janë të zëna bashkia Shkodër t’i regjistrojë dhe t’i administrojë.

 

 

Kjo pikë e dytë e rendit të ditës që ishte edhe e fundit u shty për një mbledhje tjetër pasi këshilltarët nuk ishin unanim për ta miratuar duke kërkuar më përpara një tip dëgjese për këtë çështje.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...