Femrat që thyen tabunë e ushqyerjes me gji në publik

Gratë Viktoriane pozonin duke ushqyer fëmijët e tyre me gji para shumë dekadash. Kohët e fundit gratë kanë filluar ta thyejnë tabunë e ushqyerjes së fëmijës me gji.

Ato postonin vazhdimisht foto duke i ushqyer fëmijët me qumësht gjiri dhe duket që gratë Viktoriane e mbështesin shumë këtë. Ato kanë postuar disa foto ku shfaqen duke i ushqyer fëmijët e tyre para kamerave, shumë krenare dhe të emocionuara.

Shekullin e fundit duket sikur gratë po heqin dorë nga ushqyerja e fëmijëve në publik dhe tashmë refuzojnë të postojnë kështu fotosh, le të themi intime, me fëmijën time.

Trendi i fotografive të tilla filloi kur setet fotografike shkrepeshin gjerësisht. Ato u përdorën në fillim nga gratë Viktoriane, ndërsa familjet e pasura në Britaninë e Madhe dhe në pjesën tjetër të Europës punësonin disa specialistë që ta bënin këtë.

Por fatkeqësisht ky trend u zhduk në vitin 1940 ku filloi të përdorej formula për ushqyerjen e fëmijëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...