VAU-DEJËS, SHKOLLAT ME NGROHJE

Me investimet e Bashkisë Vau Dejës në shkolla është zgjidhur problemi i ngrohjes për sezonin e dimrit.

 

Përballë temperaturave të ulëta të ditëve të fundit, administrate e Bashkisë Vau Dejës, ka kryer shpërndarjen e lëndës për ngrohje, qoftë shpërndarjen e druve në shkollat që përdorin ngrohjen me dru por edhe shpërndarjen e gazit në shkollat 9 vjecare dhe të mesme

 

 

Disa prej shkollave të Bashkisë Vau Dejës para nisjes së sezonit arsimore iu nënshtruan rikonstruksionit të plotë duke u plotësuar edhe me kaldaja ku atje është siguar ngrohja,

 

 

ndërkohe që tashmë ka përfunduar edhe shpërndarja e druve dhe e gazit duke garantuar ngrohje për nxënësit dhe mbarëvatje të procesit mësimorë

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...