RIKUALIFIKIMI URBAN NË BULEVARDIN “ZOGU I”

Rikualifikimi urban i bllokut të pallateve në Bulevardin “Zogu I” në qytetin e Shkodrës është drejt përfundimit të plotë. Sot po punohet për tapetin, siç quhet në gjuhën teknike shtresa e fundit e asfaltit.

 

 

Projekti parashikonte kanalizimet e ujrave të bardha-, ujrave të zeza rrjetin e ujësjellësit, linjat e fibrave optike, asfaltimin, sinjalistikën rrugore dhe ndriçimin.

 

 

Banorët shprehen mjaft të kënaqur, pasi në këtë bllok pallatesh nuk është ndërhyrë prej rreth 30 vitesh.

 

 

Investimi i Bashkisë Shkodër arrin vlerën e 130 milion lekëve dhe është një tjetër premtim i mbajtur.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...