“Ka ndërruar jetë nga sëmundja”, presidenti i këtij shteti mendohet se është zëvendësuar nga një klon

Ditën e dielë, thashethemet se presidenti i Nigerisë kishte vdekur dhe ishte zëvendësuar nga një sozi e tij nga Sudani, u hodhën poshtë nga vet personi në fjalë. Sipas “Daily Mail”, Muhammadu Buhari,

që është në postin e presidentit, i ka hedhur poshtë të gjitha këto fjalë, duke i cilësuar njerëzit që e mendonin këtë teori si “injorantë”. “Një nga pyetjet e drejtuara për mua në një takim me nigerianë në Poloni, ishte fakti nëse unë isha klonuar apo jo.

Zërat injorantë nuk janë surprizuese, kur po mjekohesha verën e kaluar shumë njerëz shpresonin që unë të vdisja. Jam vërtet unë, ju siguroj. Shumë shpejt do të festoj ditëlindjen e 76-të dhe do jem shumë i fortë”,

shkruante Buhari në Twitter, ndërkohë që takonte diasporën nigeriane në Poloni. Lexo më shumë tek

ZONEELIRE.AL

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...