Vllaznia mund 3-0 Burrelin. Ruan distancën me ndjekësit

Vllaznia ka marre nje fitore te paster ne ndeshjen e rradhes, ate ndaj Burrelit dhe ka ruajtur distancen me ndjekesit e saj ne renditje.

Skuadra shkodrane ka fituar 3-0 ndaj matjaneve ne rikthimin e saj ne stadiumin “Loro Boriçi”.

Ne pjesen e pare ka qene braziliani Junior qe ka shenuar duke zhbllokuar rezultatin por edhe veten. Pjesa e pare eshte mbyllur 1-0.

Ne fillimin e se dytes ka shenuar Ignat me koke ne minuten e 49-te nderkohe qe goli i trete ka patur per autor kapitenin Lika ne ’74-te.

Perfundimisht 3-0 per Vllaznine.

Ne kete menyre Vllaznia merr edhe nje tjeter fitore dhe tashme duhet te mendoje per sfiden e rradhes me Dinamon.

www.shkodrasport.com

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...