Më shumë se tre dekada nga “Pallati 176”, ju kujtojmë batutat që na bëjnë për të qeshur edhe sot

Nëse ka një komedi shqiptare që nuk i humbet kurrë vlera dhe vazhdon të pëlqehet nga çdo moshë është “Pallati 176”. Me regji të Alfred Bualoti e Andon Qesari dhe aktorët:

Roland Trebicka si Jovan Bregu

Elida Janushi si Marjeta

Pavlina Mani si Liria

Violeta Manushi si Teto Rita

Eva Alikaj si Elsa

Ilir Bezhani si Sandri

Anastas Kristofori si Perikliu

Gëzim Rudi si Fredi

Merita Zoto si Irena, komedia në fjalë është kthyer në të preferuarën e publikut shqiptar. Shumë shpesh me siguri ju ka ndodhur të përdorni ‘dashje pa dashje’ batuta nga kjo shfaqje. Pikërisht një pjesë të tyre i kemi risjellë në vëmendjen tuaj, për t’u rikthyer edhe njëherë në 1986-ën.

“Ah drejtor, ah drejtor, o të bëj krushk… o plaçç në vend ishalla”

“Jo në këtë botë, po as në atë botë nuk të flas”

“Ajo ka dy sy, na sa një filxhan”

“Ëëëëë, plasën çokollatat edhe këtej”

”Krushqi me Jovan Bregun, pupupupu”

“Jo me jo ishin ca si të buta vetë”

“Kjo Irena nuk më do hiçç po kafenë ma bën të mirë shejtania”

“Unë e shikoja që ai më donte edhe ai nuk ma thoshte dot prandaj unë ja thashë vetë e para”

“Atë babanë tënd do ta hedh në gjyq ta dish! Fredi është babai im ai! Po pse ai që shani ju nuk është i imi ai!”

“O Fredi atë babin tënd, e njeh mirë ti apo jo? Jo moj nuk e njoh se kam parë ndonjëherë… Ku e di unë kush është babai im!”

“Shkon ti, po të sjell jot ëmë për dore”

“Po qaj ti moj, qaj plas. Irena mos qaj, ti Irena mos qaj”

“Për këto probleme jam i tmerrshëm, jam i llahtarisur”

“Më ardhtë djali gjallë në shtëpi s’e kam bërë”

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...