VAU-DEJËS, SHPËRNDAHEN KARROCA PËR INVALIDËT

Njëra zonë në tjetrën, Bashkia Vau Dejës në bashkëpunim me The Door, ka bërë të mundur shpërndarjen e karrocave elektrike për personat me aftësi ndryshe.

Pas evidentimit të të gjithë përsonave të cilët vuajnë nga paralizat dhe nuk kanë akses në lëvizje, Bashkia Vau Dejës në bashkëpunim me donator të huaj ka bërë të mundur pajisjen e këtyre personave me karroca elektrike si një nevojë imediate e tyre në mënyrë që të kenë akses në lëvizje.

Përfituesit e këtyre karrocave elektrike, janë shprehur të lumtur për këtë dhjuratë që I bëhet, ndërkohe që shprehen se tashmë ato janë të barabartë me të tjerët pasi mund të levizin në zonat ku ato jetojnë.

Janë 10 persona të cilët kanë perfituar falë bashkëpunimit që ka ndër vite Bashkia Vau Dejës me organizatën The Door, të cilët janë pranë personave me aftësi ndryshe jo vetëm në Bashkinë Vau Dejës por në të gjithë territorin e Qarkut të Shkodrës

StarPlusTv

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...