Giani De Biassi: Nuk e dija që isha shqiptar!

De Biasi është trajneri që realizoi ëndrrën e shqiptarëve për të marrë pjesë në një kompeticion madhor futbollistik. Në vitin 2016, Shqipëria luajti në Kampionatin Europian të Futbollit në Francë.

Giani De Biasi u lidh shumë me vendin tonë, aq sa mori edhe pasaportën shqiptare.

Gjatë mbrëmjes së djeshme në programin Soiree, Marin Mema, gazetari i njohur i cili prej vitesh rend pas gjurmëve të historisë shqiptare, u shpreh se në Itali kishte gjetur arbëreshë me mbiemër DeBiasi.

E pikërisht edhe vetë De Biassi në “Soiree”, nisur nga konstatimi i Marinit për arbëreshët me mbiemrin e tij në Itali, si dhe lidhjen e fortë me shqiptarët “pranoi” se ai nuk e dinte se ishte shqiptar.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...