ZV/KRYEMINISTRJA: 28-29 NËNTORI FESTA TË SHQIPTARËVE

Aktivitetet në ditën e Çlirimit të Shqipërisë në Shkodër kanë vijuar edhe tek varrezat e dëshmorëve të atdheut.

E pranishme për të vendosur kurora me lule ishte edhe zëvendëskryeministrja e Shqipërisë Senida Mesi e cila dha edhe një mesazh urimi.

E pyetur për deklaratën e kryebashkiakes Voltana Ademi se 29 nëntori 1944 është ditë e zezë për Shqipërinë siç kryebashkiakja e tha, numri dy i qeverisë nuk preferoi të futet në një debat.

Kurora me lule tek varrezat e dëshmorëve në nder të atyre që u flijuan për Çlirimin e Shqipërisë në vitin 1944 nga pushtuesit e huaj vendosën edhe veteranët e LANÇ si dhe përfaqësues të tjerë politik të PS dhe drejtues vendor si prefekti i qarkut Shkodër Çesk Millja.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...