“MARTIRËT DHE PAVARËSIA” VJEN NGA FAMULLIA E SHKODRËS

Famullia e Shën Shtjefnit në Shkodër ka organizuar koncertin festiv “Martirët dhe Pavarësia”, aktivitet ky që u zhvillua në sallën Kardinal Mikel Koliqi.

Ky koncert festiv në famullinë “Shën Shtjefni” në Shkodër përveç Pavarësisë pati për qëllim të tregojë edhe kontributin e madh që dhanë martirët e Kishës Katolike në momente të ndryshme historike.

Gjatë koncertit në famullinë “Shën Shtjefni” performuan aktorët Merita Smaja dhe Jozef Shiroka bashkë me këngëtarët Bigj Alija dhe Orjeta Kelaj nën drejtimin e maestro Lukë Mllugja.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...