DITËN BIZNESMEN E NATËN HAJDUT, ARRESTOHET SHQIPTARI

Në vilën luksoze ku shqiptari jetonte me familjen e tij, jo shumë larg kompanisë së tij, Policia gjeti një “thesar” të vërtetë të mallrave të vjedhura, me vlerë dhjetëra mijëra euro, ar dhe lloje të ndryshme të bizhuteri, duke përfshirë vathë, ora, syze dielli, parfume: të gjitha materialeve të vendosur në qese, e fshehur në shtëpi.

 

T. Leka, shqiptar30 vjeç, pronar i MEDIATECH (kompani e specializuar në prodhimin e skelës për industrinë e ndërtimit), ndodhet që nga e premtja e kaluar në burg në Belluno si kreu i një bande të hajdutëve. Në qeli janë edhe dy bashkëpunëtorët e tij,

 

dy bashkatdhetarët, një 31 vjeçar dhe një 42 vjeçar, të dëbuar në të kaluarën nga vendi.

 

Shqiptarët “e specializuar” në vjedhje shtëpish, u arrestuan nga agjentët e skuadrës së Belluno dhe Sedico nga policia, ndërsa ata po ktheheshin në shtëpi pas një tjetër

 

“sulmi” në provincën fqinje të Bellunos, pavarësisht nga problemet e rënda të shkaktuara nga moti i keq.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...