Deputetja uron shqip në parlamentin kanadez

Në seancën e së mërkurës, deputetja Julie Dabrusin ka mbajtur një fjalim në parlamentin kanadez për nder të 28 nëntorit, duke i uruar shqiptarët në gjuhën shqip. Ajo është ndalur shkurt edhe në historinë e kësaj dite për shqiptarët.

 

“Sot është Dita e Pavarësisë së Shqipërisë”, – tha deputetja Dabrusin duke shtuar se “pas 5 shekujsh nën pushtimin e Perandorisë Osmane, Shqipëria shpalli pavarësinë më 28 nëntor 1912.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...