ATMOSFERA E FESTAVE TË 28-29 NËNTORIT NË SHKODËR

Atmosfera e festave të nëntorit ndihet edhe në qytetin e Shkodrës. Vendosja e flamujve në banesa apo në hapësira publike i ka dhënë një pamje të re rrugëve kryesore të qytetit. Vihet re që pothuaj çdo pallat ka të valëvitur një flamur kombëtar.

Në lidhje me atmosferën e festave, qytetarët shprehen se festat e Nëntorit janë pjesë e familjeve të tyre por ekonomia e dobët e zbeh pak.

Qytetarët nuk ë fshehin ndjenjën e atdhetarisë, po rritja e çmimeve me rastin e festave është një problem për ta.

Shumë prej tyre shprehen se të ardhurat mujore janë të mjaftueshme për të bërë shpenzime mbi produkte dhe

shërbime të domosdoshme të muajit dhe të pamjaftueshme për të festuar në raste datash të shënuara, si këto të nëntorit.

StarPlusTv

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...