Arvizu tregon se çfarë humbi Shqipëria nga mospranimi i armëve kimike

Ish-ambasadori amerikan në Shqipëri, Aleksandër Arvizu, është shprehur se Shqipëria nuk humbi shumë gjëra nga mospranimi i armëve kimike, por SHBA ishte e vendosur për të ofruar një shumë parash.

Arvizu përballë drejtuesit të emisionit ‘Opinion’, gazetarit Blendi Fevziu tha se ishte një mundësi si pjesë e atij ushtrimi për të pastruar disa nga mbetjet

kimike të lëna nga koha e Enver Hoxhës, një pastrim kimik, SHBA u ofruan të shpënzonin një shumë parash për t’a realizuar një gjë të tillë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...